Manchester United hoče Luko Jovića!

Premier Liga 29. Sep 202017:37 > 17:47
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Napadalec Luka Jović je, če gre verjeti španskim medijem in ne retoriki Zinedina Zidana, na izhodnih vratih Real Madrida. Kot najverjetnejši naslednji destinaciji se omenjata Roma in Manchester United.

Rimska volkulja je prvotno želela na posojo vzeti napadalca belega baleta Borjo Mayorala. Kluba sta bila blizu dogovora, a je odhod preprečil Zinedine Zidane.

Kraljevi klub iz Madrida je Rimljanom nato ponudil Luko Jovića, ki se je sicer na zadnji tekmi Reala proti Betisu prvič po januarju znašel v prvi postavi.

Real za enoletno posojo zahteva 10 milijonov evrov. Roma naj bi bila takšen znesek pripravljena odšteti, ni pa pripravljena kriti njegove plače, ki znaša 4,5 milijona evrov na leto.

V kolikor bi se Srb preselil v “večno mesto”, bi postal za Edinom Džekom najbolje plačani igralec kluba.

V borbo za srbskega napadalca se je vključil tudi Manchester United. Rdeči vragi pravzaprav sploh nimajo klasičnega napadalca. Ole Gunnar Solskjaer je v končnici lanske sezone sicer uigral štiriperesno deteljico z Martialom povsem v konici. Francoz pa trenutno ni v najboljši formi, zato želi United klasičnega napadalca, ki je zagotovilo za gole.

Tudi rdeči vragi želijo Jovića pripeljati zgolj na posojo.

Rezervni načrt za Manchester United naj bi predstavljel Edinson Cavani. Norveški strateg naj bi bil trdno odločen, da na Old Trafford pripelje “klasično špico”.