Sheffield v svoje vrste pripeljal Brewsterja

Premier Liga 2. Okt 202012:08 > 18:36
Andrew Couldridge/Pool via Getty Images

Liverpool je v petek potrdil, da so s Sheffield Unitedom dosegli dogovor in da je Rhian Brewster novi igralec Sheffielda.

Rhian Brewster je bil že nekaj časa na seznamu želja menedžerja Sheffielda Chrisa Wilderja in želja se mu je v petek uresničila, saj se 20-letni napadalec seli na Bramall Lane.

Posel naj bi bil vreden 23,5 milijona funtov, Liverpool pa ima možnost, da Brewsterja odkupi nazaj.

S tem transferjem je Sheffield postavil klubski rekord po vsoti, ki jo je izplačal za enega igralca. Klub sicer ni potrdil višino odškodnine, se pa je pohvalil z rekordom za petletno pogodbo, ki jo je podpisal mladi napadalec.

Brewster je sicer z angleško reprezentanco U17 pred tremi leti zmagal na svetovnem prvenstvu, na katerem je bil tudi najboljši strelec.

V zadnji sezoni je Brewster igral v Championshipu za Swansea City in na 20 tekmah dosegel 10 golov.