Po Edinsonu Cavaniju še Alex Telles?

Premier Liga 4. Okt 202012:58 > 13:06
Octavio Passos/Getty Images

Dolgo časa je kazalo, da bo Donny van de Beek edina velika okrepitev Manchester Uniteda v letošnji sezoni. Toda povsem ob koncu prestopnega roka se bodo rdeči vragi okrepili z Edinsonom Cavanijem ter kot kaže tudi Alexom Tellesom, ki je trenutno član Porta.

Manuel Fernando Araujo/Pool via REUTERS

Govorice o prihodu Brazilca Alexa Tellesa v United so se pojavljale že tekom leta zdaj pa pogovori prihajajo v zaključno fazo. Trener Ole Gunnar Solskjaer želi povečati konkurenco na levi strani, kjer je trenutno njegova edina možnost Luke Shaw. Tello pa ne glede na to, da gre pravzaprav za branilca slovi tudi kot izjemno napadalen nogometaš zato bo koristen na obeh straneh igrišča.

Prva ekipa za Tellesa v njegovi karieri je bil Juventude. Od tam se je preselil v Gremio. V Evropo je prišel leta 2014, ko se je pridružil Galatasarayu kjer je preživel dve leti. Med letoma 2015 in 2016 pa je bil kot posojen nogometaš član Interja. Pri Portu je od leta 2016, v tem času pa je na 128 tekmah dosegel 21 golov. V letošnji sezoni prvenstva pa je na dveh tekmah dosegel dva gola.