Prestopni rok: Rodon v Tottenham, Butland v Palace

Premier Liga 16. Okt 202023:47 > 17. Okt 2020 0:08
Nathan Stirk/Getty Images

Mladi Valežan Joe Rodon je podpisal petletno pogodbo s Tottenhamom, izkušeni Jack Butland pa bo naslednja tri leta nosil majico Crystal Palacea.

Joe Rodon je star 22 let in je v Swansea Cityju igral na položaju srednjega branilca. Tottenham bo klubu iz Walesa plačal 11 milijonov funtov odškodnine.

Povezano

Rodon je v zadnjih dveh sezonah odlično igral za Swansea in imel standardno mesto v začetni enajsterici, Ryan Giggs pa ga je vpoklical tudi v reprezentanco. Do zdaj je za Wales odigral sedem tekem.

Menedžer Jose Mourinho je vztrajal pri nakupu srednjega branilca, ker je izkušeni Jan Verthongen odšel v Benfico, Juana Foytha pa so posodili Villarrealu.

Jack Butland na Selhurst Park prihaja iz Stoke Cityja za (samo) milijon funtov odškodnine. Nekoč je bil vreden precej več, devetkrat je celo stal v vratih angleške reprezentance, ampak odkar je Stoke City pred tremi leti izpadel iz Premier lige in tudi v Championshipu ni blestel, je Butland kar nekoliko pozabljen, čeprav ima šele 27 let.

Zdaj je izgubil tudi mesto prvega vratarja Stoka, kjer ga je zamenjal reprezentančni vratar Walesa Adam Davies, zato se je klub odločil, da ga proda.

Zanimivo, da je za Anglijo debitiral leta 2012, ko je bil selektor reprezentance današnji menedžer Crystal Palacea Roy Hodgson, ki je o prestopu dejal: “Zavedam se, da v zadnjem času v Stokeu ni užival, ampak iskreno verjamem, da mu bo menjava okolja omogočila, da obudi kariero in da znova pokaže, kako dober vratar je.”