Sterling presodil topničarjem, Arsenal razočaral

Premier Liga 17. Okt 202018:22 > 20:23
Alex Livesey, Getty Images Sport

Manchester City je v enem od derbijev petega kroga Premier lige na Etihadu z 1:0 odpravil Arsenal. Mož odločitve je bil Raheem Sterling.

Povezano

Pod edini zadetek se je v 23. minuti podpisal Raheem Sterling. Ekipa iz Londona je zabeležila drugi letošnji prvenstveni poraz in z devetimi točkami ostaja na tretjem mestu z Aston Villo in Leicestrom, medtem ko je Manchester City na štirih tekmah zbral sedem točk.

Manchester City je dobil zadnjih sedem obračunov proti Arsenalo v Premier ligi oziroma poraza ne poznajo že deset tekem zapored.

Zanimivo je, da Arsenal od januarja leta 2015 na gostovanju ni premagal niti ene od šestih najmočnejših ekip v ligi oziroma že 29 tekem.

Meščani so prevladovali večji del srečanja, vendar se je nekajkrat s sijajnim posredovanjem izkazal vratar gostov Bernd Leno. Slednji je bil vendarle nemočen v 23. minuti. Riyad Mahrez je začel akcijo, povratnik v ekipo Sergio Aguero je podal do Phila Fodena, katerega strel je Leno ubranil, a žoga je prišla do angleškega reprezentanta, ki je meril v polno.