Jimenez zadel za zmago Wolverhamptona

Premier Liga 19. Okt 202022:45 > 22:49
Michael Regan/Getty Images

Na zadnji tekmi 5. kroga angleške Preimier lige je Leeds United na Elland Roadu gostil Wolverhampton. Srečanje so dobili volkovi z 1:0.

Nuno Espirito Santo je našel recept za napadalno usmerjeno ekipo Marcela Bielse. Volkovi so prvi, ki so v letošnji sezoni ohranili nedotaknjeno mrežo na tekmi z Leedsom. Naj spomnimo, da so pavi kar 3 zadetke dosegli proti Liverpoolu.

Tekma bi se lahko odvila tudi v drugo smer. Gostitelji so zadetek dosegli že v 7. minuti, a je bil zadetek Bamforda, zaradi prepovedanega položaja, razveljavljen. Leeds je sicer v 1. polčasu dominiral. Pavi so devetkrat sprožili proti vratom Patricia, pri žogi pa so bili kar 70% časa.

Bielsini varovanci so bolje krenili tudi v drugi polčas, a v 53. minuti so zadetek dosegli volkovi. Saiss je dosegel fantastičen gol, a zadetek Maročana je VAR razveljavil, saj je bil predhodno v akciji Daniel Podence v prepovedanem položaju.

V 70. minuti so varovanci Espirita Santa vendarle prišli do regularnega zadetka. Tretji zadetek v sezoni je dosegel Raul Jimenez. To je bil edini zadetek na tekmi.

Leeds prvič v letošnji sezoni ni našel poti do nasprotnikove mreže.

Wolverhampton ima po petih krogih 9 točk in je trenutno na 6. mestu.

Leeds je padel na 10. mesto.

Danes sta se pomerila tudi West Bromwich in Burnley. Na tekmi ekip z dna prvenstvene lestvice nismo videli zadetkov.