Wednesdayju vrnili šest točk

Premier Liga 5. Nov 202017:44 > 17:47
George Wood/Getty Images

Pritožbo Sheffield Wednesdayja na kazen, ki so jo dobili zaradi kršenja finančnih pravil, je bila delno sprejeta, je objavila Angleška nogometna liga.

Pred začetkom sezone je Angleška nogometna liga (EFL) Sheffield Wednesday kaznovala z odvzemom 12 točk zaradi kršenja finančnih pravil. Klub je vložil pritožbo, ki so jo v četrtek sprejeli in kazen prepolovili. Tako so klubu vrnili šest točk.

Na lestvici Championshipa Wednesday ostaja na zadnjem mestu, vendar ima zdaj namesto minus ene pet točk.

V obrazložitvi kazni so avgusta v EFL navedli, da v finančno poročilo za obdobje do julija 2018 ne bi smeli vključiti denarja od prodaje stadiona Hillsbrough, kar je bil razlog za kazen.

“Klub je avgusta vložil pritožbo na odločitev Disciplinske komisije EFL, s katero so nam odvzeli 12 točk. Klub lahko potrdi, da so pritožbi v četrtek delno ugodili in da je zdaj kazen spremenjena v odvzem 6 točk”, so pri Sheffield Wednesdayju zapisali v sporočilu, ter dodali, da bodo imeli dodaten komentar, ko bodo preučili celoten dopis.