Allardyce v pokoj, Palace si želi Ranierija

Michael Regan, Getty Images

Sam Allardyce je z nenadno odločitvijo o upokojitvi šokiral tako angleško javnost kot svoj klub. Glavna želja vodilnih mož Crystal Palaca je Claudio Ranieri.

Claudio Ranieri, avtor senzacionalnega naslova Leicester Cityja v lanski sezoni, bo po nekaj mesecih počitka kot kaže dobil novo delo. Italijana se je v zadnjem mesecu že povezovalo z Watfordom, ki pa je zdaj dobil konkurenco, saj je Crystal Palace ostal brez trenerja.

Sam Allardyce je Palacu zagotovil obstanek med elito, po koncu sezone pa se je odločil, da se bo zaradi zdravja umaknil iz profesionalnega nogometa.

Želim si ohraniti svoje zdravje in si tako omogočiti, da bom lahko relativno mlad še počel stvari, ki jih imam rad. Zdaj bom lahko potoval, preživel več časa z ženo in vnuki, vse to pa brez pritiska dela nogometnega trenerja. Prišel je pravi čas za slovo. Nimam ambicij, da bi prevzel kak drug klub. Zdaj želim le še uživati v stvareh za katere ob treniranju ekipe ni bilo časa,” je o upokojitvi povedal Allardyce.