Shakespeare ostaja v Leicestru

Premier Liga 8. Jun 201719:07 > 19:09
Getty Image/Julian Finney

Dosedanji "zasilni" trener Leicester Citya, Craig Shakespeare, bo "lisice" vodil še naslednja tri leta. Človek, ki je vodenje kluba prevzel po odhodu Claudia Ranierija, je z Leicestrom podpisal pogodbo do leta 2020.

Vodilni možje lanskoletnega angleškega prvaka so očitno zadovoljni z njegovim delom, zato so mu pod nos pomolili pogodbo, saj se mu je prejšnja iztekla ob koncu sezone.

To je izvrstna priložnost zame, da nadaljujem delo s skupino ljudi, s katero sem zgradil odličen odnos. Hvaležen sem lastnikom kluba, ker so pokazali vero vame. Že nekaj časa delamo načrte za novo sezono, sedaj pa, ko sem zaključil s to formalnostjo, lahko dejansko začnemo delati,” je izjavil Shakespeare.

Angleški strokovnjak je bil prej pomočnik Ranieriju, potem pa ekipo prevzel februarja, ko je Italijan dobil “čevelj”. Zatem je uspel povezati pet zmag zapored in klubu zagotovil obstanek v Premier ligi. V Ligi prvakov so se “lisice” prebile do četrtfinala, kjer pa je angleški klub izpadel proti Atletico Madridu.