URADNO: De Boer prevzel Crystal Palace

Premier Liga 26. Jun 201715:28 > 15:29
Handout/UEFA via Getty Images

Nogometni klub Crystal Palace je danes uradno predstavil novega trenerja. To je postal Nizozemec Frank de Boer, ki je s klubom podpisal triletno pogodbo.

Nekdanji trener Ajaxa je na klopi angleškega kluba zamenjal Sama Allardycea, ki se je za odhod odločil kljub dejstvu, da je Crystal Palaceu ob koncu sezone zagotovil obstanek v Premier ligi.

Navdušen sem. To je zame velika čast. Klub je poznan po celem svetu in ima čustvene navijače. To je zame izjemna priložnost, komaj čakam, da začnem v Premier ligi,” so bile prve besede De Boerja ob prevzemu novega kluba.

Nekdanji nizozemski branilec je nazadnje vodil Inter, pred tem pa je štiri leta zapored z Ajaxom osvojil naslov nizozemskega prvaka. De Boer je poudaril, da je med časom v Milanu pridobil pomembne izkušnje, ki jih bo vnovčil v angleški Premier ligi.