UEFA: Jones izpušča tekmo z Realom, kaznovan tudi Blind

Premier Liga 31. Jul 201716:03 > 16:09
Getty Image/ Harold Cunningham

UEFA je zaradi kršitve dopinških predpisov kaznovala Manchester United in dva njegova nogometaša.

Phil Jones bo tako manjkal na dveh tekmah v evropskih tekmovanjih, kar pomeni, da bo izpustil tudi prihajajoči super pokalni obračun z madridskim Realom v Skopju. Daley Blind jo je odnesel bolje, saj ga je doletela le denarna kazen.

Nogometaša sta pravila prekršila po finalu evropske lige, kjer so rdeči vragi 24. maja slavili proti Ajaxu. Jonesa je kazen doletela zaradi verbalnega napada na uradno osebo, ki ga je pozvala na doping kontrolo. To je angleškega reprezentanta zelo razburilo, z reakcijo pa si je priskrbel nepotrebno kazen.

Jones bo ob obračunu z Realom izpustil še prvi krog skupinskega dela lige prvakov, ob tem pa bo moral plačati še 5.000 evrov.

Blinda je kazen doletela, ker je zavrnil testiranje, to pa je storil zato, ker je želel takoj po tekmi na slavje s svojimi soigralci.

Zaradi kršenja procedure opravljanja doping kontrole je kazen doletela tudi klub, ki bo moral plačati 10.000 evrov. United se lahko v naslednjih treh dneh na kazen pritoži, odgovorni pri klubu pa zaenkrat tega še niso storili.