Ob 17:00 na SK1: Londonski derbi na Wembleyju

Premier Liga 20. Avg 201710:20 > 10:54
Getty Images

Drugi krog angleške Premier lige prinaša londonski derbi med Tottenhamom in Chelseajem. Srečanje bo gostil kultni Wembley.

Chelsea je sezono začel s porazom, zato odločne napovedi Antonia Conteja pred prihajajočim derbijem ne čudijo. Italijanski strateg je prepričan, da morajo modri iz Londona danes ugnati mestnega tekmeca in s tem potrditi dvig forme.

Tottenham je četro sezono z Mauriciom Pochettinom na klopi začel z zmago proti novincu v ligi. V prvem krogu je tako z 2:0 v gosteh padel Newcastle, zadetka pa sta dosegla Dele Alli in Ben DaviesSpursi so bili v zadnjih dveh sezonah vselej v igri za naslov skoraj do konca sezone, tudi v novi sezoni pa bo Tottenham še kako nevaren.

Dobro delo Pochettina je seveda opazil tudi Conte, ki je v napovedi tekme dejal: “Mislim, da so pri Tottenhamu v zadnjih leti odlično delali. Odličn odelo opravlja tudi Pochettino, ki je poskrbel za odlično vzdušje v klubu. Tudi mi moramo začeti delati podobno, saj trenutno nimamo takšne osnove kot Tottenham. Potrebujemo čas, Chelsea rabi čas in predvsem veliko trdega dela, da pridemo na želeni nivo.

Chelsea še vedno ni razrešil statusa Diega Coste, ki je bil v minuli sezoni ključni igralec modrih, ki letos branijo naslov v Premier ligi. V majici Chelseaja bi danes lahko debitiral novinec Tiemoue Bakayoko, ki je imel po prestopu na Otok nekaj težav s kolenom.

Njegova fizična pripravljenost še ni na željenem nivoju, kljub temu pa bi na tej tekmi lahko debitiral, saj nimam drugih vezistov,” je pred tekmo še dejal Conte, ki bo tudi tokrat pogrešal Edena Hazarda. Belgijec si še ni povsem opomogel po zlomu gležnja, ki se mu je pripetil junija, ko je bil na reprezentančni akciji.

Tottenham bo danes skušal dokazati, da lahko dobro igra tudi na Wembleyju, kjer so od leta 2008 slavili le dvakrat – enkrat prav proti Chelseaju, ki so ga tukaj ugnali v finalu ligaškega pokala leta 2008.

Wembley bo sicer v tej sezoni dom Tottenhama, zato bodo Spursi morali začeti zmagovati tudi na tem kultnem stadionu. Pochettino se s preteklimi rezultati na Wembleyju ne obremenjuje in trdi, da je za lanske poraze kriva le slaba igra in nič drugega.

Wembley ni težava. Ko zgubimo, smo krivi mi, kar sem vedno poudaril tudi v lanski sezoni,” je dejal Pochettino in dodal: “Wembley je najpomembnejši nogometni stadion na svetu, in če ne moremo zmagati tukaj, je to le zaradi nas sami. To je stadion, kjer je najlepše igrati. Tukaj se je nogomet rodil. V Argentini in Španiji sem vedno sanjal, da bi igral na Wembleyju, mi pa bomo letos tukaj igral tudi dvakrat na teden. Obožujem Wembley, kljub temu pa je bilo težko zapustiti White Hart Lane.

Pochettino bo sicer danes pogrešal Erika LameloDannyjaRosa in Georgesa-Kevina N’Koudouja, še vedno pa je vprašljiv tudiKieranTrippier.

Mestni derbi si boste lahko ogledali v neposrednem prenosu na kanalu Sportklub 1.