Uradno: David Moyes na klopi West Hama

Stu Forster, Getty Images Sport

Škotski strokovnjak David Moyes je v torek tudi uradno postal novi trener West Hama, ki je po seriji slabih rezultatov odpustil Slavena Bilića.

Kar so napovedovali britanski mediji so pred dobro uro uradno potrdili tudi pri West Ham Unitedu. David Moyes je postal nov trener londonskega kluba, 54-letni Škot je podpisal dve in pol letno pogodbo.

Moyes bo igralce spoznal že danes, ko bo z njimi opravil tudi prvi trening. V West Hamu se mu bo pridružil tudi selektor mlade angleške izbrane vrste Stuart Pearce, ki bo opravljal delo pomočnika trenerja.

Moyes je na klopi londonskega kluba nadomestil hrvaškega strokovnjaka Slavena Bilića, ki je bil zaradi slabih rezultatov že dolgo pod velikim pritiskom. West Ham je od začetka sezone osvojil le devet točk in se trenutno nahaja na 18. mestu angleške Premier lige.

Pred novim trenerjem je tako velik izziv, saj ga do konca sezone čaka trdo delo za preboj med najboljše. Prvi test ga čaka 19. novembra, ko West Ham odhaja na gostovanje k Watfordu.

Za Moyesa je to šesti klub v trenerski karieri, ki jo je začel na klopi Prestona in nadaljeval pri Evertonu, Manchester Unitedu, Real Sociedadu in Sunderlandu. Najdlje se je zadržal pri Evertonu, ki ga jo vodil med letoma 2002 in 2013. Kasneje se je preselil k rdečim vragom, kjer je nadomestil legendarnega Alexa Fergusona, a je v Manchestru zdržal le devet mesecev. Moyes je v minuli sezoni vodil Sunderland in z njim osvojil 20. mesto ter izpadel v Championship.