Wenger odhaja, prihaja mlada senzacija?

Alan Crowhurst/Getty Images

Vse glasnejše in pogostejše so govorice, da se bo Arsene Wenger po koncu sezone po več kot dveh desetletjih poslovil od klopi Arsenala.

Angleški mediji poročajo, da bi Francoza utegnil zamenjati mladi nemški strokovnjak Julian Nagelsmann (30). Ob slednjem naj bi bilo na spisku želja topničarjev še nekaj uglednih imen, a najboljše kotirajo delnice trenerja Hoffenheima. Kot mogoča naslednika Arsena Wengerja se omenjata tudi Celticov Brendan Rodgers in nemški selektor Joachim Low.

Zanimivo, da Nagelsmann že dalj časa povezujejo tudi s klopjo Bayerna. Dvakrat je že premagal Bavarce, nad njegovim likom in delom je navdušen Uli Hoenes pa tudi sam ne skriva navdušenja nad takšnim scenarijem. “Veseli me, da ima človek kot je Uli Hoenes takšno mnenje o meni. Imam veljavno pogodbo, sem človek, ki odkrito govori o svojih načrtih. V čast bi mi bilo prevzeti Bayern,” je dejal komaj 30-letni trener.

Ko je leta 2016 prevzel Hoffenheim, je pri 28-letih postal najmlajši trener v zgodovini Bundeslige. Klub je prevzel v coni izpada na 17. mestu in ga uspel rešiti, že naslednjo sezono pa klub popeljal do četrtega mesta in kvalifikacij za ligo prvakov, kjer je bil močnejši, zanimivo, Arsenal. Trenutno je Hoffenheim na devetem mestu Bundeslige.

Angleški mediji so prepričani, da bo Wenger zapustil Emirate, če bo Arsenal še drugo leto zapored ostal brez lige prvakov. Londončani so trenutno na šestem mestu z desetimi točkami zaostanka za četrtim mestom.