Fabinho: Ko kliče Liverpool …

Premier Liga 29. Maj 20181:27 > 1:35
Carlos Rodrigues/Getty Images

Novi nogometaš Liverpoola Fabinho ni skrival navdušenja ob prihodu v klub iz Anfielda, po predstavitvi pa je povedal, da komaj čaka na sodelovanje z glavnim trenerjem Jürgenom Kloppom.

Brazilec Fabinho je v vrste letošnjega finalista lige prvakov prišel iz moštva AS Monaco. Liverpool je zanj odštel 50 milijonov evrov, pogodba z Brazilcem pa velja vse do leta 2023.

Klub iz Anfielda je po podpisu pogodbe dejal, da so pogovori trajali tri tedne, a da je Fabinho na vsak način želel kariero nadaljevati pri Liverpoolu.

“Nisem razmišljal. Ko vas kliče Liverpool, sploh ne razmišljate. To je velikan in veselim se, da bom nosil ta dres. Komaj čakam, da pridem pred navijače in da vidim, kako me bodo sprejeli. Želim postati del klubske zgodovine,” je prve vtise zbral 24-letni nogometaš, ki igra v zvezni vrsti ali pa na položaju desnega branilca.

Kot enega glavnih razlogov za prestop v Liverpool, je Fabinho navedel možnost sodelovanja z nemškim trenerjem Jürgenom Kloppom: “Trener je rekel, da rad dela z velikimi igralci. Jaz sem še mlad in se moram veliko naučiti. Veselim se sodelovanja z njim. Trdo bom delal, poslušal njegove nasvete in prepričan sem, da bom napredoval. Tudi ostali nogometaši so mi dejali, da je Klopp fantastičen trener.”

Nad novo okrepitvijo pa navdušenja ni skrival niti Klopp: “Kupili smo odličnega nogometaša, ki je, kot slišim, tudi fantastična oseba. O njem smo slišali le dobre stvari in vemo, da gre za zavzetega človeka in igralca, ki gara na igrišču.”