Redknapp: Zakaj bi United Mourinhu dal še več denarja?

Premier Liga 19. Avg 201821:25 > 21:29
Michael Regan Getty Images Sport

Jose Mourinho je v teh dneh deležen številnih kritik. Med prvimi, ki je udaril po Portugalcu, je bil Jamie Redknapp, ki je bil med obračunom rdečih vragov in Brightonom strokovni komentator na Sky Sportsu.

Jamie Redknapp upravo Manchester Uniteda opozarja, da naj dobro razmisli, ali bodo Joseju Mourinhu namenili še več denarja za okrepitve. Mou je pred dvema letoma za Erica Baillyja plačal 32 milijonov funtov, pred letom dni pa za Victorja Lindelofa dva milijona manj. Ob tem je Portugalec pred letošnjo sezono vztrajal, da potrebuje novega osrednjega branilca, po porazu proti Brightonu pa tudi sam priznal, da so njegovi defenzivno naravnani nogometaši naredili nekaj drago plačanih napak.

“Lindelof in Bailly sta izgledala kot dva mladinca, kot igralca brez izkušenj. Četverica igralcev v obrambi je stala 117 milijonov funtov. Morali bi igrati veliko boljše,” je prepričan nekdanji član Liverpoola in angleške reprezentance: “Koliko denarja je še potrebno zapraviti za to težavo? Mourinho je pripeljal Baillyja in Lindeloga, zakaj bi mu sedaj v klubu verjeli in mu dali še več denarja za zapravljanje.”

Ob tem je Redknapp Mourinhu sporočil, da naj raje gleda na “svoje dvorišče”, v kolikor želi reševati težave, ne da vseskozi odpira nove “fronte” s kritiziranjem ostalih ekip in menedžerjev. “Mislim, da mora on najti mir s svojo ekipo in pustiti druge menedžerje, da skrbijo za svoje ekipe. Mislim, da je to za United velika težava. Vedno imam občutek, da se vseskozi bori z nekimi požari, ki jih mora gasiti.”