Chelsea navija za Conteja iz več milijonov razlogov

Premier Liga 30. Okt 20189:43 > 9:45
Mike Hewitt Getty Images Sport

Julen Lopetegui je dobil pričakovano odpoved, Antonio Conte pa je od začetka veljal za njegovega najverjetnejšega naslednika. Ali se bo to zgodilo, bomo izvedeli kmalu, njegovo novo službo pa bi z veseljem pozdravili tudi pri Chelseaju, ki bi se tako izognil plačevanju odškodnine.

Antonio Conte se že nekaj časa omenja kot najresnejši kandidat za vroči stolček madridskega Reala, ki ga je ob odpovedi pogodbe včeraj zapustil Julen Lopetegui. Conte je trenutno brez kluba, še vedno pa poteka sodba proti njegovemu prejšnjemu klubu Chelseaju, prav zaradi tega pa naj bi imeli v španski prestolnici pomisleke glede italijanskega strokovnjaka in njegovega temperamenta.

Italijan ni edini, ki ga mediji omenjajo za Lopeteguijevega naslednika, pri londonskem Chelseaju pa držijo pesti, da to postane prav njihov nekdanji trener, saj bi to pomenilo, da bi prihanili več milijonov funtov.

Chelsea namreč italijanskemu trenerju še vedno izplačuje plačo po dogovoru iz leta 2017, v katerem ima zagotovljeno plačo 9,5 milijonov funtov letno do konca veljavnosti pogodbe, ne glede na to, ali je aktiven kot trener ali pa se ekipa prej odloči, da ga izpusti. Pogodba postane neveljana tudi takrat, ko bi Conte našel drugo službo, zato Chelsea upa, da bo to dobil že v naslednjih dneh.