Sterling sinjemoder še (vsaj) pet let

Mike Hewitt, Getty Images Sport

Ofenzivno naravnani igralec Manchester Citya, Raheem Sterling, je s klubom z Etihada podpisal novo pogodbo. V sinjemodrem bo ostal vsaj do junija 2023.

Sterling je v City prišel leta 2015, ko je ta z Liverpoolom dosegel dogovor o prodaji, v zadnjih treh letih pa je svojemu klubu pomagal do enega naslova v ligaškem pokalu ter, kar je še bolj pomembno, osvojil Premier ligo.

23-letni nogometaš je svojo predhodno pogodbo podaljšak še za tri leta, kar mu bo na tedenski ravni navrglo kar 300.000 funtov. Sterling je bil po podpisu pogodbe več kot zadovoljen, saj je postal eden izmed najbolje plačanih članov lige.

“Jasno je, da je najlepše obdobje šele pred menoj. Nikoli ne pomislim na to, da bi se v razvoju ustavil, vedno želim biti še boljši in imeti čim boljšo statistiko, da dosežem še več golov, še več asistenc in ekipi pomagam po svojih najboljših zmožnostih. Ne želim biti sebičen,” je povedal hitronogi Anglež.

Za City je Sterling to sezono v vseh tekmovanjih odigral 14 tekem, sedemkrat zatresel mrežo, prav tolikokrat pa za gol tudi podal.