"Češnjice" okrepil Solanke, Redsom 19 milijonov funtov

Premier Liga 4. Jan 201918:01 > 18:17
Lynne Cameron, Getty Images Sport

Liverpool je danes uradno objavil posojo Nathaniela Clynea v Bournemouth, kluba pa sta se nato nekoliko kasneje dogovorila še za en pomemben prestop.

Mladi angleški napadalec Dominic Solanke je, tako kot Clyne, zapustil Anfield in bo odslej igral za AFC Bournemouth, pri čemer so Redsi zaslužili 19 milijonov funtov. 21-letni Solanke je z Bournemouthom podpisal večletno pogodbo, podrobnosti še niso znane.

Mislim, da gre klub v pravo smer. Zadnjih nekaj let so bili v premiershipu kar dobri, še posebej lepo pa je biti pomemben igralec v takšnem klubu pri mojih letih,” je povedal Solanke za uradno spletno stran kluba.

Mladenič je kariero začel v Chelseaju, ki ga je na začetku poslal na posojo v Vitesse. Angleški napadalec je odigral eno tekmo za WBA, leta 2017 pa se je znašel na plačilni listi Liverpoola in v svoji prvi sezoni nastopil na 30 tekmah. Letos mu v ostri konkurenci ni uspelo prebiti v začetno enajsterico, zato se je odločil za spremembo.