United vse opravil v enem polčasu

Clive Brunskill/Getty Images

Nogometaši Manchester Uniteda so na Old Traffordu z 2:0 odpravili Reading in se uvrstili v četrti krog Pokala FA.

Ole Gunnar Solskjaer je pred okoli 74 tisoč navijači prvič vodil rdeče vrage v Pokalu FA, njegovi ekipi pa je bil dovolj prvi polčas, da si je zagotovila napredovanje.

Manchester United je v vodstvo popeljal Juan Mata iz enajstmetrovke v 22. minuti, medtem ko je vodstvo po podaji Alexisa Sancheza podvojil Romele Lukaku v podaljšku prvega polčasa.

Reading je skozi celotno srečanje vršil pritisk na obrambo domačih, vendar so bili gosti ali nenatančni ali pa je svoje delo dobro opravil Sergio Romero.

Ob zmagi Uniteda, že peti zaporedni pod vodstvom Solskjaerja, je tekmo zaznamoval tudi debi mladega Nizozemca Tahitha Chonga, ki je v igro prišel v 62. minti namesto strelca prvega zadetka.

Alex Morton/Getty Images

Z identičnim rezultatom kot rdeči vragi, je West Ham slavil prvoti Birminghamu. Za Londončane sta zadela Marko Arnautović in Andy Carroll.

V obračunu dveh članov Premier lige je Brighton na gostovanju s 3:1 odpravil Bourenmouth.

Vse tekme 3. kroga Pokala FA lahko tekom celotnega vikenda in tudi v ponedeljek spremljate na programih Sportkluba.