Sarri: Kepa plačal klubu, moral je plačati tudi ekipi

Premier Liga 28. Feb 20199:48 > 9:51
Maurizio Sarri
Foto: Nigel Roddis, Getty Images Sport

Chelsea je v sredo v derbiju Londona premagal Tottenham z 2:0, spet pa se je po koncu obračuna največ govorilo o tem, da na v vratih modrih ni bilo Kepe Arrizabalage.

Italijanski strateg na klopi Chelseaja Maurizio Sarri je pred začetkom obračuna, ko je dal jasno vedeti, da bo njegov prvi vratar Kepa Arrizabalaga ostal na klopi, dejal, da je bilo to jasno sporočilo tudi drugim igralcem v klubu, pa čeprav je že govoril o tem, da je ta zgodba zaključena in pozabljena.

“To je bila pravilna odločitev, Kepa je storil veliko napako, plačal je klubu, zdaj mora plačati tudi ekipi. Mislim pa, da je zdaj čas, da se vse to konča,” je dejal Sarri, ki bo Kepo po vsej verjetnosti vrnil med vratnici za gostovanje pri Fulhamu, a tudi to še ni jasno.

“Od jutri bo Kepa z nami. Ne vem ali bo v vratih za naslednjo tekmo, zagotovo pa bo v naslednjih dveh tekmah nazaj. Ko si mlad delaš napake. Najbolj pomembno je, da jih razumeš in da se iz njih kaj naučiš. Zame je to zdaj končana zgodba,” je še dodal Italijan.

Sarri je na novinarska vprašanja o svoji prihodnosti na klopi Chelseaja še dodal: “V tem poslu smo vedno pod pritiskom, tudi če ste srečni, se mu ne morete izogniti. Mi smo pod pritiskom takoj, ko izgubimo dve tekmi zapored. Upam, da bo tokratna zmaga začela rezultatski preobrat, ker se borimo za četrto mesto. Razlika je še vedno velika, sedem točk, a zagotovo lahko še kaj storimo.”