Konec izjemne kariere: O'Shea v "penzijo"

Premier Liga 30. Apr 201914:59 > 15:18
Getty Image/ Alex Livesey / Staff

Nogometaš Readinga in dolgoletni član Manchester Uniteda, John O'Shea, se je odločil po koncu sezone upokojiti, poroča omenjeni klub.

Obrambni igralec se je upokojitev odločil sporočiti danes, ko je poseben dan, njegov 38. rojstni dan. Po koncu tekoče sezone bo pritisnil “piko” na svojo bogato kariero.

Getty Image/ Laurence Griffiths / Staff

O’Shea je člansko kariero začel kot 18-letni deček v dresu Manchester Uniteda, kjer je pred tem nekaj let preživel kot član tamkajšnje nogometne akademije. Za klub z Old Trafforda je nekdanji irski reprezentant nastopal do leta 2011, od tedaj je nato nosil dres Sunderlanda, v minuli sezoni pa je bil član Readinga.

Navijači Uniteda si ga boste zagotovo zapomnili kot izjemno požrtvovalnega nogometaša, spomnite pa se verjetno tudi dogodka, ko je leta 2007 v golu zamenjal Edwina Van der Saarja, na tekmi proti Tottenhamu. Sir Alex Ferguson je takrat že porabil vse tri menjave, nizozemskemu čuvaju gola pa je ob trku z napadalcem počil nos.

Getty Image/ Drew Hallowell / Stringer

Mesec dni kasneje je O’Shea na tekmi proti Liverpoolu na Anfieldu dosegel zmagoviti zadetek, ki se je kasneje izkazal za zelo pomembnega, saj je United potem dobil prvenstvo.

Getty Image/Clive Mason / Staff

Irec je z vragi skupaj osvojil pet naslovov v premiershipu, enega v pokalu FA, dva v ligaškem pokalu ter še Ligo prvakov v sezoni 2007/2008.