Pogba bo odšel, če ne bo začutil ljubezni navijačev

Premier Liga 14. Maj 201910:56 > 11:06
Dan Mullan/Getty Images

Po katastrofalni sezoni Manchester Uniteda, v kateri je klub menjal dva trenerja, je bil v klubu iz Old Trafforda največkrat kritiziran francoski zvezdnik Pual Pogba. Nekdanji obrambni igralec tega moštva Patrice Evra je dejal, da stalno skuša pomagati in svetovati svojemu rojaku.

V tej sezoni je v svetu Paula Pogbaja, tako kot tudi v svetu celotnega kluba iz Old Trafforda, obstajal le delček sezone, ko je vse delovalo, tako kot mora. To je bilo obdobje po odhodu Joseja Mourinha, ki ga je na klopi in mestu glavnega trenerja zamenjal Ole Gunnar Solskjaer. Nemoč Uniteda na koncu sezone pa je razlog za skrb vseh navijačev, ki pričakujejo, da bodo nekateri nogometaši, ki se niso dokazali v dresu Uniteda, klub v poletnem prestopnem roku tudi zapustili.

Paul Pogba je bil največkrat kritiziran zaradi svojega pristopa, zato so govorice o njegovem odhodu v madridski Real vedno bolj glasne. Paulov prijatelj in rojak ter nekdanji nogometaš Uniteda Patrice Evra je o tej problematiki govoril tudi z analitikom televizije Sky Sports in nekdanjim vragom Garryjem Nevillom.

“Stalno svetujem Paulu. Vsak dan se slišiva in vidiva preko aplikacij. Govorim mu o tem, kaj pomeni, da nosiš dres Uniteda. To ni navadna majica, ko oblečeš ta dres, predstavljaš nekaj večjega. Nočem braniti Paula v tem zadnjem konfliktu z navijači, a oni ga ubijajo. On je najboljši golgeter in asistent. Vem, da ni najboljši vodja, kar so od njega pričakovali. Zato ga mogoče kritizirajo, a je bil vseeno najboljši igralec tekom sezone,” je dejal Evra, ki ima občutek, da bo Pogba res odšel iz Manchestra.

“Navijači ga kritizirajo zaradi pričesk in njegovega plesa na Instagramu, a pozabljajo, kakšen igralec je. Imam občutek, da bo odšel, saj mora spet začutiti ljubezen navijačev. Lahko ga sovražite, ljubite, kritizirate. Če ubijete Paula v tej sezoni pomislite, kaj lahko naredite ostalim igralcem.”