Rojen leta 2002, zdaj ima prvo pogodbo z Liverpoolom

Premier Liga 1. Avg 20199:10 > 9:13
Catherine Ivill Getty Images Sport

Mladi nizozemski obrambni nogometaš Ki-Jana Hoever je podpisal večletno pogodbo z aktualni evropskim klubskim prvakom.

Ki-Jana Hoever je mladi nizozemski branilec, ki skuša stopati po stopinjah svojega rojaka in enega najboljših na svetu – Virgila van Dijka. Zdaj je dobil priložnost, da zaigra v istem klubu, potem ko je podpisal pogodbo z Liverpoolom. Hoever je bil rojen v Amsterdamu, 18. januarja leta 2002.

Hoever igra na pozicijah osrednjega branilca in desnega beka, za prvo ekipo pa je debitiral januarja na tekmi FA Pokala proti Wolverhamptonu.

Hoever je tako postal tretji najmlajši debitant v zgodovini kluba, saj je štel le 16 let in 354 dni. V Liverpool je prišel lani, prišel pa iz mlajše ekipe Ajaxa.

“Moram biti realen, upam, da bom dobil nekaj minut za prvo ekipo, a vem, da bom več časa preživel v ekipi rezerv. Trudil se bom na treningih s prvo ekipo, pokazal bom, kaj zmorem. Če se bo pojavila priložnost, bom pripravljen,” je dejal 17-letni igralec.