FA Cup: United brez težav premagal Reading

Premier Liga 7. Jan 201716:09 > 16:22
Richard Heathcote, Getty Images Sport

Nogometaši Manchester United so pred domačimi navijači s 4:0 premagali Reading in se uvrstili v 1/16 finala FA Cupa. Wayne Rooney je z zadetkom izenačil rekord Bobbyja Charltona.

United je bil skozi vso srečanje boljši nasprotnik. Rdeče vrage je v vodstvo popeljal kapetan Wayne Rooney, ki je dosegel svoj 249. gol v dresu Manchester Uniteda in se na klubski lestvici strelcev izenačil z legendo Bobbyjem Charltonom.

Že osem minut kasneje je Anthony Martial podvojil prednost čete Joseja Mourinha in jasno je bilo, da je srečanje že odločeno.

V drugem delu je dva zadetka dosegel mladi Marcus Rashford. V 75. minuti je izkoristil podajo Michaela Carricka, le štiri minute kasneje pa je izkoristil napako vratarja Readinga Alija Al-Habsija in žogo poslal v prazna vrata. V zadnjih 15 minutah je priložnost za igro dobil tudi Bastian Schweinsteiger.

Kapetan Uniteda Wayne Rooney je po koncu srečanja strnil občutke ob posebnem dogodku: “To je trenutek ponosa. Res sem počaščen, da se je to zgodilo v tako velikem klubu, kot je Manchester United. Seveda si tega na začetku kariere nisem znal niti predstavljati. Lepo je dosegati rekorde pred svojimi navijači. Naslednji dve tekmi igramo doma in upam, da bom takrat dosegel še kakšen gol.