Bilić žalosten zaradi Payeta

Premier Liga 13. Jan 201714:30 > 14:32
Michael Regan/Getty Images

Trener West Ham Uniteda Slaven Bilić je povedal, da je zaradi dogajanja okoli Dimitrija Payeta žalosten in jezen. Francoski reprezentant noče več igrati za Bilićevo ekipo, vse skupaj pa se je kuhalo kar nekaj časa.

Slaven Bilić je na četrtkovi tiskovni konferenci povedal, da Dimitri Payet zahteva prestop in ne želi več igrati za West Ham

V svoji kolumni za Evening Standard je Bilić ponudil nekaj več informacij od dogajanju okoli Payeta, ki zagotovo ne bo igral na sobotnem srečanju s Crystal Palaceom.

“Zaradi vsega skupaj sem žalosten in jezen. A od trenutka, ko mi je Dimitri rekel, da ne želi več igrati za West Ham, se na sobotno tekmo pripravljamo brez njega. Zaenkrat ne trenira z ekipo, a naša odločitev se ne bo spremenila – Dimitri ni naprodaj. Ni potrebe, da rečem, da ga bomo pogrešali, saj vsi navijači vedo, kako dober nogometaš je,” je zapisal Bilić

Splitčan na klopi londonskega kluba je zapisal tudi to, da je Payet zavrnil možnost, da spremeni svojo odločitev.

“Vse skupaj se je kuhalo že kar nekač casa. Pred dvema dnevoma sva imela sestanek. Ne bom povedal kaj sva se dogovorila, a nisem pričakoval takšnega odziva. V četrtek sem ga pred tiskovno konferenco še enkrat povprašal o vsem skupaj: “Ali še vedno stojiš za svojimi besedami, si premislil o vsem skupaj?” Dejal mi je, da svoje odločitve ni spremenil in to je bilo to. Prva stvar, ki sem jo lahko naredil je bila ta, da sem o celotnem dogajanju obvestil vse navijače in nogometaše. Zadevo sem pred treningom predstavil tudi prvi ekipi,” še lahko preberemo v Bilićevem prispevku.

Odgovorni možje iz West Hama so že večkrat poudarili, da Payeta v zimskem prestopnem roku ne bodo prodali. Britanski mediji kljub vsemu trdijo, da Francozov nekdanji klub iz Marseilla nudi 20 milijonov funtov za takojšen prestop. Za usluge francoskega reprezentanta se zanimata tudi Chelsea in PSG.

Payet je februarja lani podaljšal svojo pogodbo z West Hamom in svojo zvestobo klubu obljubil do leta 2021. V letošnji sezoni se je največkrat izmed vseh igralcev v Premier ligi znašel v priložnost. Imel je kar 74 priložnosti, drugi na lestvici je Kevin de Bruyne s 55 priložnostmi.