Nogometaš Leedsa suspendiran zaradi stav

Premier Liga 10. Sep 201913:43 > 13:49
Matt King, Getty Images Sport

Nogometna zveza v Angliji je zaradi stav za šest tednov suspendirala nogometaša Leeds Uniteda Jordana Stevensa.

Jordan Stevens naslednji mesec in pol ne bo smel opravljati nogometnih aktivnosti. Ne samo, da ne sme igrati. Prav tako ne sme biti prisoten na treningih svojega moštva ter komunicirati s soigralci in osebjem kluba. Mladi nogometaš sredine igrišča, ki je star samo 19 let je v pretekli sezoni stavil na 59 tekmah. Od tega na petih na katerih je igralo njegovo moštvo.

V klubu menijo, da je kazen prestroga.

“Zelo smo razočarani na odločitvijo nogometne zveze. Kazen, da tako mladega nogometaša izključijo iz nogometnih aktivnosti v tem delu njegove kariere je prestroga. Ravnal je nepremišljeno”, je dejal direktor Leedsa Angus Kinnear.

Stevens je od leta 2018, ko je prišel iz Forest Green za Leeds vknjižil zgolj en nastop.