Drinkwater bo zaradi pretepa v lokalu počival dva tedna

Premier Liga 12. Sep 201918:38 > 18:39
Shaun Botterill/Getty Images

Vezist Burnleyja Danny Drinkwater je v pretepu v nočnem lokalu staknil poškodbo gležnja, zaradi katere bo počival dva tedna.

Drinkwater v tej sezoni kot posojeni nogometaš Chelseaja igra za Burnley, v pretep pa se je zapletel 31. avgusta po porazu proti Liverpoolu (3:0). Nogometaš vse od takrat ni treniral, z mediji pa je o tej temi spregovoril tudi trener Burnleyja Sean Dyche.

Nogometaši so ljudje, ljudje pa delaajo napake. Dovolj je star in pameten, da se zaveda, da mora narediti vse, da se v takšnih situacijah sploh ne bi znašal. A vendarle se je to zgodilo. Je član naše ekipe, moramo delati z njim in mu pomagati, da se čimprej vrne na svoj stari nivo in da bo spet tak, kot si želi tudi tam. Vse ostalo na to temo je stvar njegove zasebnosti,” je razkril Dyche.

29-letnik iz Manchestra je v tej sezoni zaigral le na eni tekmi, hitro po omenjenem pretepu pa so se v medijih znašle tudi slike, na katerih so vidne modrice na njegovem obrazu. Angleški mediji so sicer razkrili, da je do pretepa prišlo v Manchestru, kjer je Drinkwater osvajal dekle nogometaša iz lokalnega nižjeligaškega kluba.

Opravili smo sestanek in se pogovorili z njim ter ga vprašali, kaj se je zgodilo, kaj je bil povod za pretep? Zdaj gremo naprej, ne preostane nam nič drugega,” še dodaja Dyche.

Burnley ima po štirih krogih v Premier ligi le štiri točke, v soboto ob 16. uri pa ga čaka obračun z Brightonom.