"Primerjave s CR7 in Leom? Upam, da Sterling ne bere"

Laurence Griffiths /Allsport/Getty Images

Manager Manchester Citya Pep Guardiola meni, da bi lahko Raheem Sterling nekoč lahko dosegel raven Cristiana Ronalda in Lionela Messija.

To je sicer rekel tudi selektor angleške reprezentance, Gareth Southgate.

“Z njima se resda trenutno nihče ne more meriti, a to bi bile zanj sanje, v bistvu za vse nas. Če Raheem pride do te ravni – vau! Tu smo mu vsi na voljo in seveda mu to lahko uspe, jaz ga ne bom omejeval in mu rekel, da naj o tem ne razmišlja. Prav nasprotno, tega si želim,” je povedal Guardiola in dodal:

Ampak …s tem, kar sta Ronaldo in Messi naredila vsak teden zadnjih deset let, s tem se nihče ne more primerjati. Sta absolutni legendi.

Sterling je letos dal osem golov na osmih tekmah za klub in državno izbrano vrsto. “Veseli me zanj, a upam, da ne bo preveč bral pohval na svoj račun. To ne bi bilo dobro, da recimo prebere, da se ga primerja z Ronaldom in Messijem. Ima neverjetno delovno etiko in je zelo prijeten fant,” je zaključil Pep.

City danes ob 18.30 gostuje pri Norwichu v sklopu 5. kroga premier lige.

sportklub