David Silva po koncu sezone k Beckhamu v ZDA?

Premier Liga 19. Sep 201922:28 > 22:29
Stu Forster, Getty Images Sport

Nogometaš Manchester Ciitya David Silva kot vse kaže ne bo podaljšal pogodbe z Manchester Cityem in bo po koncu letošnje sezone postal prost nogometaš.

David Silva ima z Manchester Cityem sklenjeno pogodbo do konca letošnje sezone 2019/20, potem pa bo imel proste roke pri izbiri novega delodejalca.

Kot vse kaže 33-letnik pogodbe s sinje modrimi ne bo podaljšal, se pa zato že govori, da bi se lahko preselil v ZDA, kjer si ga v svojih vrstah želi videti predsednik Inter Miamija David Beckham.

Sijajni Španec ob zelo močni konkurenci iz sezone v sezono dobiva manj priložnosti in jasno je, da prav dolgo Pep Guardiola z njim ne bo več imel največjih načrtov v klubu, čeprav ga manager spoštuje glede na to kaj vse je v zgodovini že storil za to ekipo, član katere je že vse od leta 2010.

Lani je David Silva na 50 tekmah v vseh tekmovanjih dosegel 10 zadetkov in prispeval 14 asistenc, kar pomeni, da je bil eden pomembnejših členov v ekipi Citya.

Letos je zaenkrat pri šestih tekmah in petih podajah.