Zabil Unitedu in se vrnil v šolo

Premier Liga 27. Sep 201911:34 > 11:38
Getty Images

"Danes bi moral biti v šoli. Bom jutri, da bom nadoknadil prost dan in pisal bom izpit iz psihologije, čeprav mislim, da nocoj ne bom mogel zaspati," je dejal mladi Luke Matheson, ki je pri 16-letih utišal Old Trafford.

Manchester United se je v sredo rešil v 4. krogu Ligaškega pokala, ko je po izvajanju najstrožjih kazni s 5:3 izločil tretjeligaša Rochdalea s 5:3. Po 90 minutah igre je bilo 1:1. Za rdeče vrage je zadel Mason Greenwodd, za goste pa 16-letni šolar Luke Matheson (sicer samo leto starejši od strelca Uniteda).

Desni bočni branilec kluba iz spodnjega dela lestvice tretje lige je z golom na Old Traffordu uresničil otroške sanje, naslednje jutro pa se vrnil v šolo, kjer ga ja čakal preizkus iz psihologije. Matheson je izenačil na 1:1, vseeno pa je moral na koncu skupaj s soigralci priznati premoč favoriziranim domačinom.

Danes bi moral biti v šoli. Bom jutri, da bom nadoknadil prost dan in pisal bom izpit iz psihologije, čeprav mislim, da nocoj ne bom mogel zaspati,” je bil navdušen Matheson in dodal: “Rad se učim, šola in klub me podpirata. V nogometu ni garancije, ker ne veš, kaj se bo zgodilo. Lahko si najboljši igralec na svetu, toda vse je mogoče in zato želim imeti rezervni načrt.”

Matheson je član angleške reprezentanca do 17-leta starosi, za njegove usluge pa naj bi se že zanimala Liverpool in Manchester United.