Prvi premagal zadnjega

Premier Liga 14. Dec 201914:38 > 14:58
Clive Brunskill Getty Images

Watford je na Anfieldu igral zelo všečen nogomet, si ustvaril številne priložnosti in polpriložnosti, a je na koncu vseeno slavila vodilna ekipa Premier lige. Redsi so zmagali z 2:0.

Liverpool/twitter

Odločilni trenutek tekme se je zgodil v 38. minuti, ko je imel Watford kot, rdeči pa so izpeljali bliskoviti protinapad in v treh potezah povedli.

Žogo je Firmino spretno podaljšal do Sadia Manéja, ta se jo je na hitro znebil in v “ogenj” poslal Mohameda Salaha. Egipčan je imel ob sebi le še Craiga Cathcarta, ga zlahka preigral in z rezanim udarcem žogo spravil mimo Bena Fosterja v mrežo. Mat v treh potezah.

Do konca je sledilo še precej priložnosti, večinoma za domače, saj se je Watford odprl, v 90. minuti pa je, po novem protinapadu, piko na “i” akciji spet postavil Salah. Tokrat atraktivno, s peto in zopet z desnico.

Liverpool je z zmago drugouvrščenemu Leicester Cityu začasno ušel na 11 točk prednosti in jih ima 49. Watford ostaja pri devetih točkah in “taborijo” na zadnjem mestu razpredelnice.