City v derbiju premagal in ujel Leicester

Premier Liga 21. Dec 201920:16 > 20:23
Laurence Griffiths, Getty Images

Manchester City je v sobotnem derbiju 18. kroga Premier lige s 3:1 premagal Leicester in se mu na lestvici približal zgolj na točko zaostanka.

Osrednji sobotni obračun 18. kroga Premier lige so na Etihadu bolje začeli nogometaši Leicestra, ki so v 22. minuti povedli prek Jamieja Vardyja. Prvi strelec Premier lige je izkoristil natančno podajo Harveyja Barnesa, nato pa s čudovitim strelom lobal Edersona za vodstvo z 1:0.

Domači so na izenačenje čakali samo osem minut. Riyad Mahrez je proti svoji nekdanji ekipi zadel po podaji Benjamina Medyja in odličnem samostojnem prodoru. Sinje-modri so še pred odhodmo na odmor povedli, ko je bil iz najstrožje kazni natančen Ilkay Gundogan. Zmago aktualnih angleških prvakov je v 69. minuti po podaji Kevina De Bruyneja potrdil Gabriel Jesus.

Manchester City se je z zmago Leicestru na drugem mestu približal samo na točko zaostanka (38-39). Lisice v naslednjem krogu čaka vodilni Liverpool, ekipa Pepa Guardiole odhaja na gostovanje v Wolverhamptonu.

Na prvi tekmi 18. kroga sta se Everton in Arsenal razšla brez zadetkov, Burnley je bil v gosteh z 1:0 boljši od Bournemotuha, enako Sheffield od Brightona, Newcastle je z enakim izidom pred svojimi navijači odpravil Crystal Palace, Southampton je v gosteh s 3:1 slavil proti Aston Villi, Wolverhampton pa z 2:1 proti Norwichu.