URADNO: David Moyes se je vrnil v West Ham!

Premier Liga 29. Dec 201915:04 > 22:10
Jan Kruger/Getty Images

Potem, ko je po porazu proti Leicester Cityu brez mesta glavnega trenerja ostal Manuel Pellegrini je bil danes na ta položaj postavljen novi-stari trener in manager David Moyes.

Čilenec Manuel Pellegrini je po včerajšnjem porazu proti Leicester Cityu končal s svojim službovanjem pri ekipi iz Londona.

Sezono je namreč začel močno pod pričakovanji, saj je West Ham United trenutno šele na 17. mestu. Z dokaj močnim igralskim kadrom je ekipa na 19. tekmah osvojila vsega 19 točk, kar pa je seveda daleč od pričakovanj vodstva kluba.

Povezano

Zelo hitro so se v medijih pojavile špekulacije, da bi vlogo managerja lahko znova prevzel David Moyes in pozno zvečer, se je danes to tudi zgodilo.

Za Moyesa bo to drugi mandat v tem klubu. Prvega je doživel v sezoni 2017/18, ko je klub tudi rešil pred izpadom iz Premier League in sezono končal celo na 13. mestu. V klubu je preživel šest mesecev, na klopi pa je takrat zamenjal Slavena Biliča.

West Ham je na začetku lanske sezone na mesto managerja postavil Pellegrinija, ki je na klopi londonskega kluba preživel leto in pol.

56-letni Škot je doslej vodil Everton, kjer si je tudi ustvaril veliko ime. Potem je prevzel Manchester United, kjer ni znal naslediti Sira Alexa Fergusona potem pa so sledile selitve v Real Sociedad, Sunderland in West Ham.