Chelsea ugnal Spurse, "igralec tekme" pa spet VAR

Premier Liga 22. Feb 202015:01 > 15:04
Catherine Ivill/Getty Images

V prvem srečanju 27. kroga premier lige je Chelsea na domači zelenici z 2:1 ugnal Tottenham, tekmo pa je zaznamoval mesarski štart Giovanija Lo Celsa, ki bi za grobost nad Cesarjem Azpilicueto enostavno moral videti rdeči karton.

Chelsea je do vodstva prišel v 15. minuti, ko je Olivier Giroud lepo meril z levico in zadel ob levi vratnici za 1:0. Francoz je tako na najlepši možen način kronal zaupanje, da spet začne v začetni enajsterici.

Drugi polčas so modri spet začeli božansko in s topovskim strelom Marcosa Alonsa povišali rezultat na 2:0. V 52. minuti je Giovani Lo Celso grdo štartal na nogo Azpilicuete, ki mu je ščitnik verjetno rešil kost, Argentinec pa ni dobil niti rumenega kartona!

Obrazložitev VAR sobe? Lo Celso v tiste pol sekunde ni imel kam drugam stopiti. Še ena v vrsti situacij za čohanje po glavi…predvsem zato, ker sodnik Michael Oliver ni odšel do monitorja, da se sam prpriča o grobosti štarta.

Chelsea bi lahko do konca še okrepil vodstvo, zgodilo pa se je nasprotno. Tottenham je v 89. minuti zadel, avtogol je doegel Antonio Rüdiger. Do konca sta mreži mirovali, londonski duel pa si bomo zapomnili tudi po tem, da se strateg Spursov Jose Mourinho po koncu ni želel rokovati s kolegom na klopi Chelseaja, Frankom Lampardom.

Chelsea je z zmago utrdil 4. mesto (44 točk), Tottenham je peti (40 točk), a utegne ta položaj do konca vikenda izgubiti, saj sta mu Sheffield Utd. in Manchester Utd. za petami.