Gol Aguera: Dan ko je Manchester City postal prvak

Premier Liga 13. Maj 202018:05 > 18:19
Julian Finney, Getty Images Sport

Na današnji dan pred točno osmimi leti, ko se je pisal 13. maj 2012 je Manchester City na svojem Etihadu na zelo dramatičen način osvojil naslov državnega prvaka, na katerega je čakal dolgih 44. let. Zaključek prvenstva pa eden najbolj norih v zgodovini nasploh.

13. maja 2012 je bil na sporedu zadnji 38. krog Premier League. Za naslov sta se borila mestna tekmeca in velika rivala Manchester City in United. Oba sta imela krog pred koncem na svojem računu 86 točk. A je bil City v prednosti zaradi boljše gol razlike.

Navijači so Etihad napolnili do zadnjega kotička, v upanju, da po sezoni 67/68 znova osvojijo naslov najboljših v Premier League. Potrebovali so zmago.

Pa jim ni kazalo dobro, saj so dobrih 20. minut pred koncem tekme proti QPR zaostajali z 2:1. Vse je kazalo na to, da bo naslov znova romal v roke Manchester Uniteda, slednji je namreč dobil zadnjo tekmo.

Že je tekel podaljšek, navijači so bili na robu zloma, ko je v 92. minuti nekaj malega upanja sinje modrim vlil Edin Džeko. Praktično že v naslednjem napadu v 94. minuti pa vendarle epski preobrat Manchester Citya za katerega je poskrbel kdo drug kot pa Sergio Aguero.

Do zgodovinskega naslova je City takrat uspel popeljati italijanski strateg Roberto Mancini.