Ob 21:00 na SK 1: Arsenal pred misijo "nemogoče"?

Getty Images

Manchester City je moral v Premier ligi že pred časom priznat premoč Liverpoolu, a sezono lahko še vedno konča tudi z domačo lovoriko. Sinje-modre v polfinalu Pokala FA čaka obračun z Arsenalom. Dvoboj iz Wembleyja od 21:00 naprej spremljajte v živo na SK 1.

Manchester City bo prvi polfinalni obračun Pokala FA začel v vlogi branilca naslova, medtem ko je Arsenal s 13 naslovi še vedno najuspešnejša ekipa v zgodovini najstarejšega nogometnega tekmovanja na svetu. Topničarji v Premier ligi sicer ne blestijo, a so za dvig samozavesti pred dnevi po preobratu na kolena spravili Liverpool. Sinje-modri so že nekaj časa “zacementirani” na drugem mestu, z zmago v Pokalu FA pa bi Pep Guardiola ekipo popeljal do nove lovorike na domačih tleh.

Pep Guardiola ne podcenjuje topničarjev, čeprav so sinje-modri dobili zadnjih sedem medsebojnih obračunov. “Tekma z Arsenalom se lotevamo enako kot z ostalimi ekipami. Gre za enega od elitnih angleških klubov, sploh v zadnjih 20-30 letih. Prepričan sem, da niso mogli izbrati bolj primerne osebe pri povratku na stara pota. Ni boljše osebe od Artete. Imam občutek, da ustvarja nekaj posebnega. Če bo imel pravo podporo s strani kluba, bodo v naslednjih letih zelo nevarni,” je Guardiola omenil tudi svojega nekdanjega sodelavca Mikela Arteto, ki sedi na klopi Arsenala.

Arteta se zaveda, da je vloga papirnatega favorita močno na strani Cityja, vendar poudarja, da ima “tudi City svoje slabosti, kot vsaka druga ekipa”. Jih bodo Londončani znali izkoristiti? Spremljajte nocoj od 21:00 naprej v živo na SK 1, kjer vas v nedeljo ob 19:00 čaka tudi drugi polfinalni obračun med Chelseajem in Manchester Unitedom.