Arteta: Smo daleč od nivoja Cityja in Liverpoola

Premier Liga 19. Jul 20208:53 > 8:56
Matthew Childs/Pool via Getty Images

Dolgo časa je izgledalo, da bo letošnja sezona prava polomija za Arsenal, toda v zadnjem obdobju so nogometaši Arsenala ujeli pravo formo. Včeraj so si zagotovili mesto v finalu FA pokala, kjer bodo 1. avgusta, na kultnem Wembleyu, imeli možnost, da 14. osvojijo najstarejše klubsko tekmovanje.

Topničarji so včeraj na polfinalni tekmi z 2:0 ugnali Manchester City. Oba zadetka za Londončane je prispeval Pierre-Emerick Aubameyang.

Najboljši ekipi lige sta še vedno močno pred nami. Naša igra ni na tako visokem nivoju kot pri Manchester Cityju in Liverpoolu, a vseeno smo na zadnjih dveh tekmah ti ekipi uspeli premagati. Zaradi tega sem zelo srečen, še posebaj me veseli, ko vidim, kako nasmejani so igralci. Ko igraš proti ekipi kot je City, moraš dati vse od sebe, poleg tega pa moraš izkoristiti vsako priložnost, ki se ti ponudi. V naši ekipi je odlična atmosfera in tudi to je pripomoglo do včerajšnjega slavja,” je po uvrstitvi v finale FA pokala dejal Mikel Arteta.

Španski strateg je bil poln hvale na račun včerajšnje predstave Davida Luiza:

Ni dobro, če Davidu veliko ukazuješ. On potrebuje samo zaupanje. Gre za nogometaša, ki je igral na številnih igralnih položajih, v številnih klubih, osvojil je veliko lovorik. V karieri je velikokrat odigral fantastično, res je tudi, da se mu včasih pripetijo napake, a vsi najboljši športniki lahko odigrajo slabo tekmo. Z njegovimi predstavami sem trenutno zelo zadovoljen,” prvai 38-letni trener Arsenala.

Danes bo postalo jasno, kdo bo nasprotnik Arsenala v finalu FA pokala. Na Wembleyu se bosta zvečer pomerila Manchester United in Chelsea.

Naslednjo tekmo bo Arsenal odigral v torek. Artetina četa gre na gostovanje k Aston Villi.