Lallana tri leta v Brightonu

Premier Liga 25. Jul 202017:00 > 17:01
Alex Livesey, Getty Images Sport

Adam Lallana bo kariero nadaljeval v Brightonu, s katerim je podpisal triletno pogodbo.

Po šestih sezonah v majici Liverpoola, s katerim je v letošnji sezoni tudi osvojil naslov državnega prvaka, se bo angleški reprezentant v naslednji sezoni preselil v Brighton.

Znano je bilo, da Lallana ne bo podaljšal pogodbe z Liverpoolom in da aktivno išče nov klub. Danes so potrdili, da je z ekipo Brighton & Hove Albion, ki je šele na 16. mestu Premier lige, ima v prihajajoči sezoni višje cilje.

Za Lallano naj bi bili sicer zainteresirani tudi Leicester, Barnley in Southampton.

Z Liverpoolom je Lallana osvojil en naslov državnega prvaka, Ligo prvakov in Svetovno klubsko prvenstvo. Za angleško reprezentanco je od leta 2013 odigral 34 tekem in dosegel 3 gole. Leta 2016 je bil izbral za igralca leta v Angliji.