Havertz pred prestopom v Chelsea!

Premier Liga 1. Avg 202013:17 > 13:20
Alexander Hassenstein/Getty Images

Mladi nemški nogometaš Kai Havertz je tik pred podpisom pogodbe s Chelseajem. Londončani so prepričani, da bo Bayer Leverkusen kmalu ostal brez svojega najboljšega igralca.

Otoški mediji poroćajo, da je Kai Havertz zelo blizu prestopa na Stamford Bridge. Podrobnosti glede prestopa naj bi bile med kluboma že dogovorjene. Tudi Nemec je pristal na pogoje angleškega kluba.

Če gre verjeti angleškim medijem, obstaja samo en razlog, zakaj prestop še ni bil uradno potrjen. Lekarnarji so se z Bluesi dogovorili, da bo Havertz igral tudi v zaključku Lige Europa. V Ligi prvakov, Londončani tako ali tako ne bi mogli računati na 21-letnika, po drugi strani pa je Bayer pred najpomebnejšim delom sezone.

Odškodnina za Havertza naj bi znašala okoli 80 milijonov evrov. Hitronogi Nemec je v letošnji sezoni dosegel 17 zadetkov na 43 tekmah.

Prestop bo verjetno uradno potrjen, ko bodo lekarnarji končali pot v Ligi Europa.

Bayer Leverkusen bo v četrtek gostil Rangerse. Nemci so blizu četrtfinala, saj so na Škotskem slavili s 3:1.