Manchester United na krilih Ibre osvojil ligaški pokal

Premier Liga 26. Feb 201719:18 > 19:29
Mike Hewitt, Getty Images

Zlatan Ibrahimović je veliki junak Manchester Uniteda, ki je pod vodstvom Joseja Mourinha osvojil prvo veliko lovoriko. Southampton je igral odlično, se vrnil po dveh golih zaostanka, potem pa je na sceno stopil Ibra...

Rdeči vragi so tekmo začeli agresivno, kmalu pa so tudi prišli do vodstva. Po prekršku nad Herrero je prosti strel s precejšnje razdalje izvedel Zlatan Ibrahimović in z natančnim strelom premagal Forsterja. Ko je Jesse Lingard v 38. minuti po lepi podaji Roja zadel za 2:0, se je zdelo, da bo United prišel do lahke zmage, a nogometaši iz južne angleške obale se niso predali.

Manolo Gabbiadini je z dvema krasnima zadetkoma vrnil Southampton v igro, najprej je zadel tik pred koncem prvega polčasa, drugič pa takoj na začetku drugega.

Ekipi sta se počasi že sprijaznili, da bosta morali odigrati podaljšek, ko je na sceno stopil izjemni Šved. Odličen predložek je pred gol poslal Ander Herrera, Zlatan se je znašel sam na petih metrih od vrat in takoj je bilo jasno, kaj sledi. Žogo je z glavo dobesedno zabil v mrežo in poskrbel za veliko slavje navijačev Manchester Uniteda.

Jose Mourinho je s to lovoriko postal prvi menedžer v zgodovini Manchester Uniteda, ki je prvi sezoni na klopi tega angleškega velikana osvojil večjo lovoriko.

Za United je bila to 44. velika lovorika, s čimer se je izenačil z Liverpoolom.