Chelsea predlaga zamenjavo – Kepo za Donnarummo

Premier Liga 29. Avg 202015:13 > 15:17
REUTERS/Daniele Mascolo

Chelsea je Milanu poslal zanimivo ponudbo. Bluesi želijo zamenjavo, po kateri bi se na San Siro preselil Kepa Arrizabalaga, v nasprotno smer pa bi potoval Gianluigi Donnarumma.

Donnarumma s trenutnim delodajalcem še ni spregovoril glede podaljšanja, čeprav mu pogodba velja le do naslednjega leta. To je potrdil njegov agent Mino Raiola. V Milanu so se osredotočili na to, da podaljšajo sodelovanje z Zlatanom Ibrahimivićem, še enim varovancem zloglasnega agenta. Šved naj bi pogodbo z italijanskim klubom podaljšal jutri.

V MIlanu si ne želijo, da bi Donnarumma po enem letu klub zapustil brez odškodnine. Za 21-letnega čuvaja mreže se je ogrel Chelsea, ki išče novega vratarja, saj Lampard s Kepo ni zadovoljen. Španec je pred prihodom na Stamford Bridge veljal za vrhunskega vratarja, zato Bluesi upajo, da bo MIlan pristal na njihovo ponudbo.

MIlan bi tako dobil vratarja z dolgoročno pogodbo, Frank Lampard pa bi se znebil Kepe.

25-letni Kepa je sicer najdražji vratar vseh časov. Leta 2018 so Londončani Athleticu iz Bilbaa zanj odšteli 80 milijonov evrov.

Frank Lampard je sicer v svoji ekipi želel videti Jana Oblaka, za katerega pa bi moral Chelsea gotovo odšteti devetmestno številko, kar pa si v tem trenutku nikakor ne more privoščiti, saj je ta prestopni rok opravil že nekaj pregrešno dragih nakupov.

Na Stamford Bridge so že prispeli Timo Werner, Hakim Ziyech, Ben Chilwell in Tiago Silva.