Leicester lahko tudi brez Ranierija, Liverpool nemočen

Premier Liga 27. Feb 201721:00 > 22:54
Getty Images Sport, Michael Regan

Leicester je Liverpool pričakal brez aktualnega trenerja leta Claudia Ranierija in v prvem polčasu so prikazali igro, ki jih je krasila v lanski šampionski sezoni. Lisice so odigrale najboljšo tekmo v letu 2017 in s 3:1 prišli do zmage.

Laurence Griffiths/Getty Images

Leicester City je na tekmi Premier lige proti Liverpoolu ne samo pokazal, da je “ranjen lev” vedno nevaren, ampak tudi igro, ki so jo navijači Lisic čakali vse od začetka letošnje sezone. Na koncu so domači tekmo dobili s 3:1, potem ko so že ob polčasu vodili za dva zadetka. Leicester je z zmago skočil kar tri mesta višje na lestvici Premier lige in je zdaj že štiri mesta oddaljen od mest, ki vodijo do relegacije v nižji rang tekmovanja.

Leicester do te tekme v domačem prvenstvu leta 2017 še ni zabil gola, tokrat pa je čast pripadla Jamieju Vardyju, ki je v 28. minuti poslal žogo v bližnji kot Simona Mignoleta in zatresel mrežo za vodstvo svoje ekipe na King Power stadionu.

Leicester je vztrajal pri napadalnem nogometu in ko je za Liverpool priložnost zapravil Philippe Coutinho, je to domača ekipa tudi izkoristila. Danny Drinkwater je prvič po mesecu maju spet zadel, potem ko je povišal na 2:0 v 39. minuti tekme.

V 60. minuti je še enkrat zadel Vardy, tokrat z glavo in še povišal prednost. Liverpool si je pripravil nekaj priložnosti, a varovanci Jurgena Kloppa niso bili niti približno tako zanesljivi pri eksekuciji napadov kot domači nogometaši. Vardy je na zadnjih treh tekmah proti Redsom dosegel že pet zadetkov.

Do častnega zadetka pa je Liverpool le prišel v 68. minuti, ko je Coutinho izkoristil priložnost in premagal fantastičnega Kasperja Schmeichela v vratih Leicestra. To je bil peti gol Brazilca v letošnji sezoni.

Liverpool je po porazu zdaj na petem mestu z 49 točkami, Manchester City, Arsenal in Manchester United pa imajo zdaj tudi tekmo manj od Redsov.