Bo Craig Shakespeare vodil Lisice do konca sezone?

Premier Liga 7. Mar 201714:28 > 14:40
Getty Image/Julian Finney

Britanski mediji poročajo, da bo Leicester City v kratkem tudi uradno potrdil kdo bo vodil klub do konca letošnje sezone.

Kot kaže bo Craig Shakespeare, ki je Leicester City vodil na zadnjih dveh tekmah, dobil priložnost, da na klopi lanskih prvakov ostane do konca letošnje sezone.

Shakespeare je v Leicesterju že sedem let, a je do zdaj vedno opravljal le vlogo pomočnika trenerja, seveda tudi Claudiju Ranieriju.

Vodilni možje kluba so v zadnjih dneh sicer imeli kar nekaj razgovorov z možnimi nasledniki Italijana, a niso našli profila, ki so ga iskali. Shakespeare se je med tem dokazal in na dveh tekmah z ekipo vpisal dve zmagi z rezultatoma 3:1. Ob Hull Cityju so Lisice v zadnjih dveh tednih ugnale še Liverpool.

Zdaj bo Shakespeare prvič v svoji trenerski karieri dobil priložnost, da dalj časa sam vodi člansko moštvo. Njegov cilj je vsekakor obstanek v ligi, a potihoma se do konca sezone vsekakor priskakuje skok po lestvici Premier lige. Leicester je zaenkrat na 15. mestu, za desterico pa zaostaja za šest točk.