Aston Villa tretjič zapored ugnala Arsenal

Premier Liga 6. Feb 202115:46 > 15:52 0 komentarjev
Shaun Botterill/Getty Images

Aston Villa je dobila uvodno tekmo 23. kroga angleške Premier lige. Varovanci Deana Smitha so z 1:0 premagali Arsenal in tako prišli do 11. zmage v tej sezoni.

Aston Villa je povedla že v 2. minuti srečanja. Traore je izkoristil napako v obrambi Arsenala in ustvaril višek na desnem krilu, nato pa podal in v kazenskem prostoru našel Ollia Watkinsa, ki je dosegel že tretji gol proti Arsenalu v tej sezoni.

Matt Ryan, ki je danes, ob odsotnosi Lena, branil za Arsenal, je klonil le nekaj sekund po tem, ko je zabeležil debi za topničarje.

V nadaljevanju polčasa smo videli še dve lepi priložnosti, po eno na vsaki strani. Traore bi lahko asistenci dodal zadetek, saj se je znašel sam pred vrati nasprotnika, a zadetka ni uspel doseči. Arsenal je zapretil s prostega strela, ko je s precejšnje razdalje dobro meril Granit Xhaka, a se je v vratih Aston Ville izkazal letos sijajni Emiliano Martinez, ki je danes moči meril z bivšim klubom.

V drugem polčasu je Arsenal iskal zadetek za izenačenje, a obramba Aston Ville je zaustavila vse nalete Londončanov. Gostitelji so nekajkrat, predvsem prek Grealisha, zapretili iz protinapadov, a na koncu je ostalo pri 1:0.

Aston Villa je zabeležila že 11. zmago v tej sezoni (natanko toliko zmag ima Liverpool) in tako skočila na 8. mesto. Ekipa iz Birminghama je še vedno v igri za mesta, ki vodijo v evropska tekmovanja.

Ekipa iz Villa Parka je Arsenal premagala na 3. zaporedni tekmi, sicer pa je bivši vratar Arsenala Emiliano Martinez danes že desetič v letošnji sezoni ohranil mrežo nedotaknjeno.