Aston Villa slavila v Southamptonu

Premier Liga 30. Jan 202123:24 0 komentarjev
Shaun Botterill/Getty Images

Nogometaši Aston Ville so na tekmi 21. kroga Premier lige z 1:0 premagali Southampton in tako prišli do jubilejne 10. prvenstvene zmage v tej sezoni.

Od tekme med Southamptonom in Aston Ville smo zares veliko pričakovali, kajti obe omenjeni ekipi v letošnji sezoni igrata zares všečen, gledljiv in napadalen nogomet.

Svetniki so bili v prvem delu 1. polčasa močno oškodovani. Ings je krasno prodrl v kazenski prostor tekmeca in nato lepo našel Armstronga, ki je sprožil proti vratom in ob tem Casha nastreljal v roko. Lee Mason ni pokazal na belo točko, a je hitro dobil navodilo iz sobe za VAR, da si vse skupaj še enkrat ogleda. Enigma ostaja, kako je možno, da sodnik tudi po ogledu počasnega posnetka ni dosodil enajstmetrovke.

Ekipa iz Villa Parka je nato v 41. minuti prišla do vodilnega zadetka, ko je Barkley zadel po podaji Grealisha. Slednji je vpisal že 9. asistenco v letošnji sezoni.

Svetniki so bili v 2. polčasu precej boljši, v vratih Aston Ville pa je blestel Emiliano Martinez. 2 krasni priložnosti je zapravil rezervist Che Adams.

Obramba ekipe iz Birminghama je zdržala in Villa je tako prišla do desete zmage v letošnji sezoni. Aston Villa ima po 19 odigranih tekmah več zmag kot v celotni lanski sezoni.

Varovanci Smitha so se tako povzpeli na 8. mesto, Southampton ostaja na 11. mestu.