Avtobiografija Arsena Wengerja v slovenščini!

Premier Liga 22. Jan 202118:52 > 20:49 0 komentarjev
AShaun Botterill/Getty Images

Ljubitelje Premier lige in še posebej pristaše Arsenala lahko veseli dejstvo, da je pod okriljem založbe Učila izšla avtobiografija Arsena Wengerja prevedena v slovenščino.

71-letni Francoz je Arsenal vodil med letoma 1996 in 2018. S topničarji je 3-krat osvojil Premier ligo, štirikrat FA pokal in štirikrat angleški super pokal.

V svoji avtobiografiji z naslovom Moje rdeče-belo življenje z bralci deli najpomebnejše trenutke svoje kariere. Piše o najpomebnejših zmagah, o grenkih porazih, o odnosih, ki jih je imel z največjimi zvezdniki, …

V knjigi predstavi tudi precej nenavaden jedilnik, ki so se ga njegovi varovanci morali držati na dan tekme.

Nekaj najbolj zanimivih razkritij Wengerja v avtobiografiji:

Kot otrok sem oboževal Real Madrid. Imel sem ga za najbolj mogočen klub. Igralci so v popolnoma belih dresih izgledali veličastno. Zelo sem občudoval Puskasa in Di Stefana,” piše Wenger, ki pa razkrije tudi, da je dvakrat zavrnil ponudbo kraljevega kluba iz Madrida.

Francoz je razkril, da je najbolj boleč poraz v zgodovini doživel proti Barceloni v finalu Lige Prvakov: “Nikoli nisem imel moči, da bi si to tekmo ogledal še enkrat in si s tem odprl rane, ki so nastale po tem porazu.”

V knjigi pojasni, kako je obravnaval Mesuta Ozila, ki s kasnejšima trenerjema Arsenala ni našel skupnega jezika: “Do njega ne smeš biti strog. Je umetnik, potrebuje svobodo in zaupanje.”

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!