Bielsa: Bogati želijo biti še bogatejši, nisem presenečen

Nogomet 19. Apr 202123:15 > 23:16 0 komentarjev
REUTERS/Molly Darlington

Marcelo Bielsa je pred tekmo proti Liverpoolu spregovoril o takoimenovani superligi, tekmovanju, ki je namenjeno le najboljšim klubom.

“Nič ne me ne preseneča. Najboljši klubi s tem tekmovanjem vsiljujejo svojo premoč. Enostavno samo zavržejo tisto, kar jim ni potrebno, da bi služili denar. To je običajna stvar in to se ne zgodi samo pri nogometu. To nas sploh ne bi smelo presenetiti,” je dejal Bielsa.

“Osnovna težava je v tem, da bogati želijo biti samo še bogatejši, ne da bi razmišljali o posledicah za druge. Ko pridobijo na moči, zahtevajo še več privilegijev na škodo vseh drugih. Najmočnejši so najmočnejši, ker so zaradi njih vsi ostali zamenljivi,” je dodal trener Leedsa.

“Vsako tekmovanje naredi zanimivo to, da šibkejše ekipe napredujejo, ne pa da nenehno gledajo, kako močne ekipe igrajo med seboj. Toda logika, na kateri počiva ves svet in s tem tudi nogomet vodi v to, da bogati postajajo bogatejši, revni pa vse šibkejši. Če vemo, da ves svet deluje tako, ne vidim, zakaj je to presenečenje, to nas ne bi smelo presenetiti. Jasno je bilo, da se to pripravlja,” je zaključil Bielsa.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!