Brez milosti: Petarda v mreži Sheffielda

Nogomet 14. Mar 202117:33 0 komentarjev
REUTERS/Alex Pantling

Nogometaši Leicester Citya so na tekmi 28. kroga angleške Premier lige doma prepričljivo s 5:0 premagali Sheffield United.

Na tekmi na stadionu King Power je prevladoval Kelechi Iheanacho, ki je dosegel tri gole.

Nigerijski napadalec je goste načel v 39. minuti. Takšen rezultat je bil aktualen do 64. minute nato pa je sledila prava goliada lisic. Najprej je na 2:0 povišal Ayoze Perez. V manj kot 15 minutah je nato Iheanacho dosegel še dva gola potem, ko se je med strelce vpisal v 69. in 78. minuti. Končni rezultat je v 80. minuti z avtogolom postavil Ethan Ampadu.

Zmaga moštva, ki ga vodi Brendan Rodgers bi bila lahko še višja, če bi domači izkoristili vse svoje priložnosti. Gostje se za to, da poraz ni bil višji lahko zahvalijo svojemu vratarju Aaronu Ramsdalu, ki je ubranil nekaj nevarnih poizkusov.

Leicester je imel na tekmi žogo v svojih nogah 70 odstotkov igralnega časa. Proti vratom nasprotnika so sprožili 19 strelov od tega 10 v okvir gola. Sheffield na drugi strani je zmogel zgolj en strel pa še ta izven okvirja.

Lisice so se z zmago povzpele na drugo mesto s 56 točkami. Pred Manchester Unitedom imajo s tekmo več dve točki prednosti. Za vodilnim Manchester Cityem proti kateremu igrajo v naslednjem krogu zaostajajo velikih 15 točk.

Za Sheffield je bila to prva tekma po zamenjavi trenerja Chrisa Wilderja. Nov poraz pomeni, da ostajajo pri 14 točkah in prikovani na dnu lestvice in so praktično že del druge angleške lige. V naslednjem krogu jih čaka Leeds.