Everton do zmage na Elland Roadu

Premier Liga 3. Feb 202122:35 0 komentarjev
REUTERS/Phil Noble

Nogometaši Evertona so na tekmi 22. kroga Premier lige z 2:1 premagali Leeds United in se tako povzpeli na 5. mesto na prvenstveni lestvici.

Karamele so povedle v 9. minuti, ko je podajo Digneja v zadetek pretvoril Sigurdsson. Ob koncu prvega polčasa je ekipa iz Liverpoola podvojila prednost. Mrežo tekmeca je zatresel Dominic Calvert-Lewin, ki je dosegel 12. prvenstveni gol v sezoni in se tako na listi strelcev povzpel na 2. mesto. S 15 goli je na vrhu še vedno Mo Salah.

Leeds United je že na začetku 2. polčasa znižal zaostanek in se vrnil v tekmo. Podajo Bamforda je izkoristil Raphinha. Omenjeni dvojec je v zadnjem času v zares odlični formi, a to pavom to ni pomagalo, saj so zaman iskali zadetek za izenačenje.

Ancelottijeva četa je prišla do enajste zmage v sezoni in tako skočila na 5. mesto. Karamele za četrtouvščenim Liverpoolom zaostajajo za 4 točke.